Czym jest orgon

Orgon zorgon_energy_ennany jest w innych kulturach jako witalna energia Qi, Chi, prana, Ki, eter, huna, energia odyczna.

Dla naszej nowoczesnej cywilizacji orgon na nowo odkrył austriacki psychiatra i psycholog Dr. Wilhelm Reich (1897 – 1957). Chodzi o formę wolnej, wszechobecnej we wszechświecie energii, którą nazwał ORGON i stwierdził, że ta energia występuje we wszystkich żywych organizmach i w całym wszechświecie. Doszedł do przekonania, że ORGON ma kosmiczne pochodzenie i nie powstaje w organizmach, człowiek jest jedynie jego odbiornikiem. Energia orgonu ma kolor srebrny, niebieski, niebiesko-zielony lub niebiesko-szary. Na przykład, błękitne niebo jest bezpośrednim odzwierciedleniem atmosferycznego orgonu. Żywy organizm zawiera energię orgonu w każdej komórce, która ciągle ładuje się do organizmu z atmosfery przez oddychanie. Czerwone komórki krwi są w mikroskopowym zmniejszeniu koloru niebieskiego, wypełnione orgonem (ograniczone jamy w skórze, lub pod nią); przenoszą biologiczną energię z pęcherzyków płucnych do tkanek ciała.

Jeżeli zawartość organicznych pęcherzyków powiększymy ponad 2000 razy, widoczna staje się obecność energii orgonu w komórkach i koloidach (mieszanina mikroheterogenna z dwóch substancji, z których jedna jest w cieczą, a druga w formie stałej) w kolorze niebieskim lub niebiesko-zielonym lub niebiesko-szarym protoplazmy.

Również chlorofil roślin, który jest w rzeczywistości odpowiednikiem zawierającej żelazo krwi zwierzęcej, zawiera orgon, który pochłania z promieniowania słonecznego i atmosfery.

Dr Wilhelm Reich skonstruował instrument, działający w oparciu o prawa rządzące orgonem, który może wyleczyć raka, lub rozpraszać chmury na niebie.

Orgon może zobaczyć każdy. Jeśli spojrzy się w słoneczny dzień na błękitne niebo i nie koncentruje się wzroku na niczym konkretnym, można zobaczyć srebrne kule w przestrzeni (zobacz rysunek). Energia orgonowa powstaje z dwóch składników, mianowicie z pozytywnej energii orgonowej (POR = Pozytywny Orgon) i negatywnej energii zwanej DOR (Martwy Orgon).

Te dwa elementy muszą być w harmonijnej relacji w stosunku do siebie, tak, aby orgon wytwarzał sprzyjające warunki i energię. W idealnych warunkach działa równomiernie na całej Ziemi.

Orgon a jony

Istnieje proste401 i naukowo udowodnione wyjaśnienie, które pomoże nam lepiej zrozumieć i zaakceptować teorię orgonu. Wystarczy, gdy w miejsce DOR (złej energii) wprowadzimy kationy (dodatnio naładowane cząstki) i zamiast POR (dobrej energii) aniony (ujemnie naładowane cząsteczki). W rzeczywistości są one w swoich efektach i działaniach takie same.

Teorię tą umacnia również fakt, że jeśli spojrzymy na elektron (cząstka o ładunku ujemnym) w ruchu, widzimy tor w kolorze niebieskim, to znaczy kolorze orgonu (zobacz rysunek).

Dla lepszego zrozumienia, przedstawimy kilka podstawowych informacji o jonach.

Jony to atomy lub cząsteczki, które uzyskały lub straciły elektron i dzięki temu są naładowane energią. Pozytywnie naładowane jony (kationy), straciły elektron i uważane są za niezdrowe. Znajdują sie w kurzu, dymie i innych substancjach toksycznych (DOR naszej energii). Negatywnie naładowane zdrowe jony (aniony) uzyskały elektron i znacznie przyczyniają się do równowagi ciała, energii i ogólnego zdrowia.

Zdrowe aniony generowane są przez zjawiska naturalne, takie jak wyładowania atmosferyczne, fale, wodospady, a także w wyniku działaniu promieniowania kosmicznego, słonecznego promieniowania ultrafioletowego, lub dzięki minerałom zawartym w skorupie ziemskiej.

Aniony są bezbarwne, bezwonne a istnienie ujemnie naładowanych elektronów na orbicie pozwala im przyciągać z powietrza różne mikrocząsteczki.

Aniony usuwają z powietrza kurz i zabijają zarazki. Zestawienie słów „anion – powietrze“ stanowi analogię zestawienia „witaminy-żywność“. Aniony są często nazywane „witaminami powietrza“, „pierwiastkiem długowieczności” i „czystego powietrza“. To korzystne oddziaływanie anionów długo pozostawało niedostrzegane. Są one bardzo ważne dla zdrowia człowieka. Nie możemy sobie jednak pozwolić na ignorowanie ich właściwości leczniczych. Aniony mogą gromadzić i neutralizować kurz, zabijać wirusy naładowane elektronami, wnikają do komórek drobnoustrojów i niszczą je i tym samym neutralizują ich negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Im więcej anionów w powietrzu tym mniej jest w nim mikrobów. Badania wykazały, że liczba anionów na jeden centymetr sześcienny jest następująca: od 40 do 50 na cm3 w miejskich obszarach mieszkalnych od 100 do 200 na cm3 w miejskim powietrzu, od 700 do 1000 na cm3 w otwartym terenie i ponad 5000 na cm3 w dolinach górskich i na zboczach gór. Ludzkie zdrowie zależy bezpośrednio od obecności anionów w powietrzu.

Innymi słowy – nadmorskie powietrze, powietrze w lesie lub przy wodospadzie jest 200 razy bardziej witalne niż powietrze w najbardziej zaludnionych obszarach, co każdy natychmiast odczuwa. Im powietrze jest bardziej witalne tym bardziej witalnie czują się ludzie. Obszary znane ze swojego spokoju i świeżego powietrza są dosłownie naładowane miliardami anionów. Dlatego po burzy i deszczu czujemy się odświeżeni i wzmocnieni. Dlatego też odczuwamy taki spokój w pobliżu wodospadu.

Obecny stan orgonu na świecie

Dr Wilhelm Reich, podobnie jak szamani i naturalni uzdrowiciele w przeszłości i dziś, zajmował się gromadzeniem POR. Niestety wiele osób nie wie, lub nie zdaje sobie sprawy, że mogą manipulować i pracować z energią DOR. Tak samo jak PPP ma niesamowicie pozytywny wpływ na znajdujące się w jej zasięgu organizmy żywe, jak na przykład aktywowanie samo uzdrawiających sił i poprawa zdolności organizmu do zarządzania własną energią, tak samo energia DOR ma negatywny wpływ na organizmy żywe. Na przykład uszkadza komórki w organizmie człowieka i powoduje ogromną ilość chorób cywilizacyjnych, jak na przykład chroniczne bóle głowy, zmęczenie, nowotwory, bezsenność, stres i wiele innych, uszkodzenie komórek u zwierząt i ludzi, wpływa na pogodę (chemtrails, HAARP), kontrolę umysłu i inne.Setki tysięcy urządzeń, takich jak nadajniki radiowe, telefony bezprzewodowe, elektrownie jądrowe, radary i inne źródła smogu elektromagnetycznego odpowiedzialne są za to, że orgon znajduje się w niesymetrycznym stanie. Obecnie możemy mówić o dużej przewadze obecności energii DOR na Ziemi.

Na zakłócenie równowagi w stosunku energii POR i DOR masowo oddziałują tzw. nadajniki entropowe. Każde elektryczne albo elektroniczne urządzenie jest nadajnikiem entropowym i tym samym źródłem energii DOR, produkującym smog elektromagnetyczny. Z tych informacji wypływa coraz większa potrzeba ograniczenia produkcji energii DOR i zmiany energii DOR na POR. Funkcję transformowania energii DOR na POR może spełniać tylko orgonit.

 http://www.youtube.com/watch?v=sPV-JExUPns&feature=player_embedded#! – video Wilhelm Reich  energia orgonitu po angielsku.